Semmelweis Innovations, Semmelweis University , Miklós Weszl, PharmD; Zsombor Lacza, MD, PhD
First, we urge you NOT TO READ IT. It is far better if you start exploring it like when you are checking the internet before a vacation. Read the first section if you you are not sure you want to start an enterprise from your research. Read the last if you already generated some IP and need to know what next. We also linked presentations which are available online if you are interested what the other experts say about the topic. And if you are bitten by the innovation bug, check out our hands-on courses for honing your skills in biotech ventures.
Eszterházy Károly College Faculty of Natural Sciences, Ruszkai Csaba
The formation of the product path model serves both social and economic purposes. It provides an opportunity for manufacturers to produce product with high-added –value through their traditional expertise and to sale those products on regional markets
Pécsi Tudományegyetem, Szatmári József
A Modellek a Geoinformatikában elméleti és gyakorlati oktatásához készített tananyag MSc képzésben résztvevő hallgatók számára.
Kempelen Farkas Hallgatói Információs Központ, István Juhász
The present book analyzes the features, concepts, philosophy, and computational models of high level programming languages. Specifically, it will focus on the particular elements of languages with a significant impact (FORTRAN, COBOL, PL/I, Pascal, Ada, C, Java, C#, Prolog).
Nyugat-magyarországi Egyetem, Márkus Béla
A modul elején általános jellemzést, csoportosítást adtunk a pontokon végzett interpolációs módszerekre. Ismertettük a domborzatmodellezés elemi műveleteinek kialakulását és fejlődését. Összefoglalóan tárgyaltuk a szabályos, rácshálós modelleken végzett interpolációt. A szabálytalan modellekre bemutattuk a dinamikus felületek, a természetes szomszédok, és a lokális háromszögek módszerét, foglalkoztunk a TIN és a spline módszerrel. A modulban tárgyaltuk a fontosabb alapműveleteket (összelátás, szintvonalszerkesztés, hossz- és keresztszelvény szerkesztés, felszíni görbe ívhossza, felszínszámítás, térfogatszámítás, lejtőkategória és kitettségi térkép szerkesztése, domborzatárnyékolás, 3D megjelenítés). A modul végén ismertettünk néhány módszert, amellyel az adatbázis durva hibái kiszűrhetők és a megbízhatóság számszerűsíthető.
Nyugat-magyarországi Egyetem, Márkus Béla
Ebben a modulban egy esettanulmányt ismertetünk, melyben példát adunk egy probléma hagyományos és térinformatikai megoldására. Foglalkozunk a térbeli adatokra alapozó döntéstámogatás gyakorlati fogásaival, az érdekeltek bevonásának eszközeivel, az adatbázis építésének megvalósításával, a térbeli elemzések végrehajtásával, a döntések megalapozásához szükséges információk megjelenítésével, a megbízhatóság elemzésével, megmutatjuk a tipikus gyakorlati problémákat.
Nyugat-magyarországi Egyetem, Végső Ferenc
Ebben a modulban a raszteres adatszerkezettel foglalkozunk. Megnézzük, mi indokolja a használatát, hogyan állítható elő. Foglalkozunk a vektor – raszter konverzióval. Bemutatjuk a raszterek megjelenési formáit a térinformatikában. Részletezzük a raszteres adattípusokat. Részletesen bemutatjuk a raszter tömörítési eljárásokat. Felsoroljuk a raszterek tulajdonságait. A modul végén összehasonlítjuk a raszteres és vektoros adatszerkezeteket (előnyök – hátrányok).
Nyugat-magyarországi Egyetem, Végső Ferenc
Ebben a modulban a térinformatikai modellezéssel foglalkozunk. Végigjárjuk azt az utat, amíg a célkitűzéstől a valós világ modellezésén keresztül eljutunk a számítógépen használható térinformatikai adatbázisig. Megismerkedünk a mentális térképpel, a modellezés korábbi módszereivel. Megnézzük, hogyan lehet leképezni a valós világ egyedeit a szoftverek számára is érthető módon. Részletesen megtanuljuk az objektum orientált modellezés módját.
Nyugat-magyarországi Egyetem, Végső Ferenc
Ebben a fejezetben olyan kérdésekről tárgyalunk, amelyek a térinformatika megjelenésével, testre szabásával és a térinformatikai adatbázis osztott használatával kapcsolatosak. Bemutatjuk a felhasználói felületek fejlődését, korszerű felhasználói felület részeit. Foglalkozunk a térinformatikai szoftver átalakítási lehetőségeivel, úgymint a felhasználói felület átalakítása, új parancsok megírása és a lekérdezések automatizálása. Részletezzük a térinformatikai adatbázis megosztott használatának feltételeit és megoldását
Nyugat-magyarországi Egyetem, Márkus Béla
A modul célja a menedzsment alapfogalmainak összefoglalása, előkészítve az ismeretek alkalmazását a térinformatikai menedzsmentben. A tananyag ismerteti a menedzsment alapfogalmait, a menedzsment tudományának rövid történetét, a szervezeti alapformákat, a szervezet környezetének elemeit, a szervezeti kultúra fontosságát, a tervezés, alapvetően a stratégiai tervezés fő lépéseit és technikáit.