Dr. Simándi Péter (2011)
Szent István Egyetem
Kedves Hallgató!
A szerző több évtizedes tapasztalataira alapozva készített el egy olyan jegyzetet, mely alapján Önnek lehetősége nyílik - a korábban szerzett ismereteire támaszkodva - a szennyvíztisztítás napjainkban alkalmazott technológiai lépéseinek hatékony elsajátítására.
E tantárgy tanulása során betekintést kap a különböző paraméterekkel rendelkező szennyvizek tisztítási folyamataira, az egymásra épülő eljárásokra. Ha figyelmesen és logikusan sajátítja el tanulása során az elsődleges-, másodlagos- és harmadlagos tisztítás technológiai lépéseit, a kurzus végére eljut arra a szintre, hogy önállóan tudja megválasztani és működtetni egy adott típusú szennyvíz tisztításának folyamatait.
E tantárgy két kötetben segíti Önt, hogy megtanulja a Szennyvíztechnológus képzéshez kötődő legfontosabb művi és természetközeli szennyvíztisztítási eljárások elméleti és gyakorlati alapismereteit. Ezen belül:
Ismerje meg a szennyvíz fizikai-, kémiai- és biológiai tulajdonságait, csoportosítását;
A tisztítás szükségességét;
Elsődleges (mechanikai) szennyvíztisztítás elméleti és gyakorlati lépéseit;
Másodlagos (biológiai) szennyvíztisztítás különböző technológiai folyamatait;
Harmadlagos (fizikai-kémiai) tisztítás szükségességét és lényegét.
Minden tanulási egység végén feladatokat talál, így könnyen ellenőrizheti, milyen színvonalon sikerült a tananyagot megtanulni. Ha nem érte el a 60%-os szintet, ez azt jelenti, nem érdemes tovább haladni, maradtak még tisztázatlan részek, amelyek később fontossá válnak. Ekkor célszerű a lecke elejétől kezdve ismét alaposan áttanulmányozni az anyagot. A gyakori ismétlés nemcsak tanácsos, hanem hasznos is!
Videó: Mi történik a szennyvízzel?