Nagyobbrészt trópusi és szubtrópusi elterjedésű növények. Közülük kevés nyomul be a mérsékelt övi területekre. A bengevirágúak (Rhamnales) és a szantálfavirágúak (Santalales) rendjével állnak rokonságban. Keresztben átellenes állású, egyszerű, ép levelű fák vagy cserjék. Aktinomorf[1306], négykörű, körönként 3-5 tagú virágaiknak jól fejlett diszkuszuk[1307] és egy porzókörük van. A porzók száma megegyezik a szirmokéval. A felső állású magházból tok vagy bogyószerű termés fejlődik. A rovarmegporzás általános. Másodlagos anyagcseretermékeik közül jellemzők a tejnedvtartó járatokban tárolt kaucsukszerű gutta, a triterpénpigmentek és a különböző alkaloidok.
A kecskerágófélék családja - Celastraceae
A trópusi elterjedésű családot (amely mintegy 850 fajt számlál) nálunk egyetlen őshonos nemzetség, a kecskerágó (Euonymus) képviseli. Fajainak virágai nem feltűnők. A bögre vagy vánkos alakú diszkusz[1308] peremén helyezkednek el a gyakran ülő helyzetű porzók. Magjukat az integumentumból[1309] kialakult húsos, élénk színű magköpeny (arillus) borítja. A csíkos kecskerágó (E. europaeus) hajtásain hosszában négy paraléc fut végig. Toktermésük négyszögletű, papsapkára emlékeztető. A bibircses kecskerágó (E. verrucosus) hajtásait sűrűn borítják fekete bibircsek. Mindkét faj erdeink elterjedt, mérges cserjéje. Magjuk mérgező, szívre ható glikozidokat és alkaloidokat tartalmaz.
[1306] Aktinomorf a sugaras szimmetriájú, vagyis kettőnél több tengellyel szimmetrikus felekre osztható szerv.
[1307] A diszkusz (mézfejtő gyűrű) a virág tengelyén kialakuló gyűrű, tányér stb. alakú mézfejtő. Feladata a nektárképzés.
[1308] A diszkusz (mézfejtő gyűrű) a virág tengelyén kialakuló gyűrű, tányér stb. alakú mézfejtő. Feladata a nektárképzés.
[1309] Az integumentum a magkezdemény burka. Egy- vagy kétrétegű lehet.