Nyirkos Péter dr. (2005)
Melania Kiadói Kft.
Egyetlen epilepsiás roham vagy secundaer convulsio is megakadályozza, hogy a beteg nehéz gépjárművet vagy taxit vezessen.
Az engedélyt nem hivatásos vezetői engedélyre meg lehet adni azután, hogy konzultálunk neurológussal, és legalább egy év telt el rohammentesen, így éjszakai roham és rövid tudatvesztés sem fordult elő.
Az első rohamot követően, amennyiben minden vizsgálati eredmény normális, a gépjármű-vezetést 3 hónapra kell megtiltani. Ha epilepsiát vagy más agyi kórképet diagnosztizálunk, a beteg 1 éven át nem vezethet.
Az antiepilepticumok általában nem akadályozzák a vezetést. A gépjárművezetési képesség megállapításakor egyéb lehetséges (pl. neuropszichológiai) problémákat sokkal fontosabb figyelembe venni.
Az orvosi titoktartást rendszerint nem szabad megszegni; a betegnek meg kell mondani, hogy ne vezessen, de a hatóságok nem kapnak erről tájékoztatást. (Nem feltétlenül egyezik a magyar előírásokkal - a lektor megjegyzése)
Amennyiben a görcsök gyógyszerekkel nem uralhatók teljes mértékben, a beteg nem dolgozhat a szállítmányozásban vagy balesetveszélyes munkakörben, (magasban, veszélyes berendezésekkel)
Csak a súlyos görcsök akadályozzák a munkaképességet, amennyiben a munkát úgy választják meg, hogy az figyelembe veszi a convulsio jelentette veszélyt. A epilepsiás betegeknél gyakori neuropszichológiai zavarok gyakrabban befolyásolják a pályaválasztást, mint maguk a görcsrohamok.Indokolt az epilepsiás beteg rehabilitációs szükségleteinek alapos felmérése
A megfelelő antiepilepsiás kezelés nem gátolja a munkaképességet.
A munkahelyi környezet negatív hozzállása gyakran inkább akadályozza a munkaképességet, mint maga a betegség.